Civilization VI - Persia and Macedon Civilization & Scenario Pack Oyun İncelemesi

id meier’s civilization vi'da iskender makedonya'yı yönetirken cyrus iran'ı yönetiyor! Makedonya'nın yetenekleri tüm dünya'yı fethetmenize izin verirken iran varlıklı ve kültürlü bir duruma gelebilir veya inanılmaz bir rahatlıkla sürpriz istilalar gerçekleştirebilir. Bu zamanı düşmanlar harika bir halde bir araya getirilmiştir ve yeni “conquests of alexander” senaryosunda yer alır.
Büyük iskender, benzersiz hypaspist birliği ve benzersiz basilikoi paides binası ile makedonya medeniyeti olur:
Benzersiz civ kabiliyeti: “hellenistic fusion” kabiliyeti, ele geçirilen şehirde mevcut olan district'lere göre macedon tech yada civic eureka verir.
Benzersiz önder kabiliyeti: iskender'in “to world’s end” yeteneği, savaş yorgunluğunu büyük ölçüde azaltarak makedonya'nın daha uzun süre muharebede kalmasına izin verir. Ayrıca macedon the hetairoi'yi de verir. Bu, ücretsiz yükselme ile başlayarak horseman'in yerine geçen hızlı bir heavy cavalary birliğidir.
Benzersiz birlik: hypaspist, swordsman yerine geçer, destekleyen birliklerden ekstra bonus alır ve district'leri kuşatma konusunda daha kuvvetlidir. 
Benzersiz bina: basilikoi paides, ahır bulunmayan herhangi bir encampment'da kurulabilir. şehirde eğitilen bütün yakın, uzak dövüş kara askerleri ve hetairoi için bonus sağlar. Ayrıca şehirde her resmi birim oluşturulduğunda birazcık bilim de sağlar.
Ayrıca cyrus, benzersiz immortal donanması ve benzersiz pairidaeza geliştirmesi ile pers medeniyetinı da içerir:
Benzersiz civ yeteneği: “satrapies” kabiliyeti iran'a political philosophy geliştirdiklerinde ücretsiz bir trade route ve dahili tecim rotalarından daha çok verim sağlar.
Benzersiz önder kabiliyeti: cyrus “fall of babylon” yeteneğine sahiptir. Bu kabiliyet, surprise war duyuru ettikten sonrasında kısa bir süreliğine hareket ve verim bonusu sağlarken surprise war duyuru etmekten kaynaklanan diplomatik cezaların birtakımlarını da hükümsüz kılar. 
Benzersiz birlik: iran'ın benzersiz birliği ünlü immortal'dır. Swordsman yerine gelen bu birlik bonus uzaktan saldırı kazanır ve müdafaa açısından çok kuvvetlidir.
Benzersiz geliştirme: pairidaeza; culture, gold ve appeal'in yanı sıra yakın district ve city center'lar için bonus culture yada gold sağlar. Vakit içinde, teknoloji ve şehirle ilgili ağaçta ilerledikçe daha da fazla verim sağlayacaklardır.
Yeni “conquests of alexander” senaristliği:
Büyük iskender olarak mükemmel bir fatih olduğunuzu ispatlamak için zamana karşı yarşıyorsunuz.Bu senaryo savaş, gelişme ve great generals'ın doğru şekilde kullanmasına odaklanır.
Zorluğu arttırdıkça malum dünyayı fethetmeniz için gittikçe daha azca sıranız olur ve bu askeri strateji uzmanları için reel bir güçlük sağlar.
Iki yeni wonder:
Mausoleum at halicarnassus: antik dünyanın yedi harikasından biri civilization'a geri dönüyor. Mausoleum, great admirals ve great engineers'tan ek bonuslar kazanmanıza izin verir. 
Apadana: persler arz odalarıyla ünlüydü ve bunun en iyi örneği persepolis'te bulunuyordu. Bu mükemmel, apadana dahil olmak üzere her world wonder inşa ettiğinizde ekstra envoy sağlar.(Game) Oyun iXir iyi oyunlar diler.

Sistem Gereksinimleri
Windows - En Düşük Windows - Önerilen
İşletim Sistemi: Windows 7x64 / Windows 8.1x64 / Windows 10x64 İşletim Sistemi: Windows 7x64 / Windows 8.1x64 / Windows 10x64
İşlemci: Intel Core i3 2.5 Ghz or AMD Phenom II 2.6 Ghz or greater İşlemci: Fourth Generation Intel Core i5 2.5 Ghz or AMD FX8350 4.0 Ghz or greater
Bellek: 4 GB RAM Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB & AMD 5570 or nVidia 450 Ekran Kartı: 2GB & AMD 7970 or nVidia 770 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11 DirectX: Sürüm 11
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

 

Mac OS X 
En Düşük
İşletim Sistemi: 10.11.6 (El Capitan) and 10.12.4 (Sierra)
İşlemci: Intel Core i5 (4 cores)
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: (ATI): Radeon HD 6970/ (NVIDIA): GeForce GT 775M/ (Intel): Iris Pro VRAM: 1 GB
Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

 

SteamOS + Linux
En Düşük
İşletim Sistemi: Ubuntu 16.04 / SteamOS
İşlemci: Intel Core i3 530 or AMD A8-3870
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: (NVIDIA): GeForce 650
Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: Civilization VI LINUX çalıştırmak için ATI ve INTEL ekran kartları desteklenmiyor

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimler

Tüm hakları saklıdır